Godaddy iş birliği ile düzenlediğimiz Kobi Sohbetlerinde bu ay e-ticaret hakkında sohbet ettik. GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Direktörü Selina Bieber, Bonvagon kurucu ortağı Demet Ersipahi Candemir ve Hepsiburada satış geliştirme müdürü Ziya Kızıltan bizlerle beraber oldu.

Bonvagon kurucu ortağı Demet Ersipahi Candemir 7 sene önce bu yola çıktıklarını, büyük firmaların da sektörde yer almasından dolayı niş ürünlere yöneldiklerini, online mağazada dokunamadığı müşteriye fiziki mağazalarında dokunduklarını, ürünlerin tasarımından fotoğraf çekimine kadar en ince detaylarıyla ilgilendiklerini, bunu yaparken bütçeye çok dikkat ettiklerini, pazarlama konusunda gündemi yakınen takip ettiklerini, çoğu ürünlerinin anında kopyalandığını, İstanbul – Ankara – İzmir – Bursa – Antalya gibi illerden yoğun talep aldıklarını, ortalama sepet miktarlarının 280 TL olduğunu, yeni mağazalarını Ürdün’de açacaklarını ve e-ihracat konusuna odaklandıklarını belirtti.

Hepsiburada satış geliştirme müdürü Ziya Kızıltan ayda 85 milyon trafik olduğundan online sitesi olanların aynı zamanda Hepsiburada’da mağaza açmasının firmanın satışlarına katkıda bulunacağını, 1200 çalışanla Gebze’deki büyük operasyon merkeziyle en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını, kargo hizmetini daha iyi verebilmek adına hepsiexpress adında kendi firmalarını kurduklarını, e-ihracat konusunda tesettür, moda ve tekstil ürünleri ile Mena Bölgesi, Rusya ve Ukrayna pazarlarıyla başlayacaklarını, kadın girişimcilere kargo gönderim masrafı ve komisyon oranlarında belli oranlarda destek verdiklerini söyledi.

GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Direktörü Selina Bieber ise e-ticaret alanında yüksek potansiyel olduğunu, İngiltere’de devletin firmalara dijitalleşme konusunda destekler verdiğini, herkesin bir dijital kimlik sahibi olması gerektiğini ve bu konuda sürekli projeler geliştirdiklerini, guventuhafiye.com sitesinin Godaddy tarafından kurulduğunu ve firma sahibinin satışlarının artmasından dolayı kendilerini özel olarak arayıp teşekkür ettiğinden bahsetti. Bu arada Selina Bieber panele katılanlara özel bir duyuru yaptı, buna göre;

https://tr.godaddy.com/hosting/wordpress-hosting adresine tıklayıp Temel Paketi seçtiğinizde promosyon kodu olarak GDDYKOBI girdiğinizde (12 aylık planı seçmeye dikkat edin) Temel WordPress Hosting Planı ile  birlikte alan adı ve e-posta adresini 76TL’ye alabiliyorsunuz. Fırsat 16 Kasım’a kadar geçerli.

Ayrıca 20 Kasım’a kadar #GoDaddyNeDedi hashtag’i ile Twitter, Facebook ve Instagram’da neden web sitesi yapmak istediğini paylaşanlar arasında seçilecek 2 şanslı kişinin web sitesini GoDaddy kuracak. Web Sitesi Mimarı ile kurulacak siteyle birlikte alan adı da kazananlara 1 yıllığına hediye edilecek. O yüzden bu tarihe kadar paylaşımlara devam etmenizi tavsiye ederiz, talihliler GoDaddy sosyal medya hesaplarından açıklanacak.

Kahvedunyasi.comPub StoryOptimist Kitap, Avansas, Nuspa ve Faydalı Eğitimler‘in de indirim kuponları verdiği etkinlikte çekilen resimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin uzun videosu için https://youtu.be/UXr0K69Gfj8 linkine tıklayabilirsiniz.

Etkinliğin kısa özeti için https://youtu.be/HCP9b2qVRHc linkine tıklayabilirsiniz.

Misafirlerimiz ile yapılan röportajlara bakmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Selina Bieber;

Röportaj 1: https://youtu.be/lxWyMcq9ivs

Röportaj 2: https://youtu.be/zeG-Sh63mA4

Ziya Kızıltan; https://youtu.be/wPcSxY4xXRw

Demet Ersipahi Candemir: https://youtu.be/Q-Xrpb_zSi0

Misafirlerimiz ile yapılan röportajlara bakmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Büşra Haydaroğlu: https://youtu.be/Q7VwEBUzwR0

Ege Birol: https://youtu.be/Ifb54uhFxts 

Burak Başkan: https://youtu.be/j9yp_L4Cllc

Hulki Çelikcan: https://youtu.be/cEJ0Haa1PS0

Selçuk Bay: https://youtu.be/TByLQ4OkFwk

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here